UudisAmpsud

Eesti toidulisand sai Ameerikas maineka start-up auhinna

Sel kuul Ameerikas Rhode Islandil toimunud rahvusvahelisel ettevõtluskonkursil Go Global Awards 2023, kus osales üle 500 ettevõtte 83-st riigist, pälvis aasta start-up eksportija tiitli Eesti ettevõte Rosena DK ja nende loodud toidulisandid Iluampsud.

„Rahvusvahelise kaubandusnõukoja (ITC) poolt välja antud auhind on meie jaoks märk sellest, et oleme oleme õigel teel ja Eestis välja töötatud kollageeni sisaldavate toidulisandite potentsiaal maailmas on suur,“ rääkis auhinna vastu võtnud Rosena DK tegevjuht Anniki Telling. Juba täna eksporditakse Iluampse Soome ning peagi ka Lätti. Läbirääkimised käivad Norra, AÜE ja mitmete teiste sihtturgude osas.

Iluampsud on toidulisandid, mis eristuvad teistest omataolistest hea maitse tõttu ning tänu pidevale tootearendusele on valikus palju erinevaid tooteid. Näiteks on valikus šokolaadi- ja kookosepallid, aga ka kummikommid, mis sisaldavad kollageeni, glükoosamiini, biotiini jt vitamiine.

Tegemist on pereettevõttega, kus naistele loodud tooted arendatakse ema ja tütre ühistööna. „Näeme, et kollageeni sisaldavad tervisetooted koguvad järjest enam populaarsust – seda nii Eesti naiste tagasiside põhjal kui ka näiteks Google’i statistikat vaadates, sest naised üle kogu maailma otsivad ja tahavad osta järjest enam tooteid, mis on maitsvad, mugavad ja kasulikud samal ajal,“ selgitas Rosena DK kaasasutaja Karin Telling.

Go Global Awards auhindu annab välja rahvusvaheline kaubandusnõukoda (International Trade Council). 2022. aastal toimus auhinnatseremoonia EAS-i eestvedamisel Eestis.